Şaban Vatan: Müge Anlı olayı çözdü ama ATV baskı yaptı

Rabia Naz olayına ilişkin konuşan Şaban Vatan, ATV'de program yapan Müge Anlı'nın olayı çözdüğünü ancak kanal yönetiminin baskıları nedeniyle bir şey yapamadığını söyledi.26-11-2019 07:56

Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, ATV'de program yapan Müge Anlı'nın olayı çözdüğünü ancak kanal yönetiminin baskısı nedeniyle açıklama yapılmadığını söyledi. 

'ŞABAN ABİ BİZ OLAYI ÇÖZDÜK DEDİLER'

Kızının ölümünün aydınlatılması için mücadele eden Şaban Vatan, Yurt Gazetesi'nden Muzaffer Susamış’a konuştu. Rabia Naz olayında Müge Anlı ve ekibinin olayı çözdük diyerek kendisine müjde verdiklerini belirten baba Şaban Vatan, ''Şaban abi biz bu olayı çözdük dediler. Sonra bir telefon geldi. Görüştüğüm kişinin yüzü asıktı, ne olduysa apar topar geri döndüler. Müge Anlı bana, biz baskıya maruz kaldık. ATV’nin en üstünden telefon geldi, binlerce kişinin tepkisi olduğu halde bir şey yapamıyoruz açıklaması yaptı'' dedi.

'ATV'NİN EN ÜSTÜNDEN TELEFON GELDİ, BİR ŞEY YAPAMIYORUZ'

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak tarafından yönetilen ATV’yi hedef alan Şaban Vatan, ATV ekibinin savcılıkla iletişime geçtiği yönünde yalan söylediğini iddia etti. Vatan, "Savcı bana Müge Anlı'yla falan hiçbir şekilde bağlantı kurmadık, zaten dosya şüpheli ölüm dedi. Neden yalan konuştunuz? Ben daha sonra Müge Anlı hanımla irtibata geçtim. İtiraf etti. Biz bir baskıya maruz kaldık ATV'nin en üstünden telefon geldi, binlerce kişinin tepkisi olduğu halde bir şey yapamıyoruz dedi" diye konuştu.