Saadet Partisi seçimlere gireceğini açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya üzerinden 23 Haziran seçimlerine gireceklerini açıkladı.14-05-2019 15:57

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, YSK tarafından şaibeli bir şekilde iptal edilen ve yenilenme kararı alınan İstanbul seçimlerine gireceklerini açıkladı.

Saadet Partisi 23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Necdet Gökçınar’ı tekrar aday göstereceklerini açıkladı.

Karamollaoğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden şu şekilde konuştu:

"İlgili kurullarımızla yaptığımız geniş istişareler, kamuoyu eğilimleri ve ülke gerçeklerini göz önünde bulundurarak 23 Haziran 2019 seçimlerine Saadet Partisi olarak Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Necdet Gökçınar ile devam etmeye karar vermiş bulunmaktayız.

Artık bu seçimde İstanbul 16 milyon değil 82 milyondur. İstanbul Türkiye’nin kalbidir ve İstanbul’un yorulması Türkiye’nin yorulması demektir. Bu sorumlulukla verdiğimiz karar Türkiye’mizin önünü açmaya yöneliktir.

Bu vesile ile yürütülecek seçim kampanyalarında başta adaylar ve siyasi partiler olmak üzere bütün vatandaşlarımızı üslup ve davranış olarak her zamankinden daha fazla hassas olmaya davet ediyoruz.

Bu seçimlerin İstanbul'umuza, ülkemize ve milletimize hayırlar ve güzellikler getirmesini temenni ediyoruz. 23 Haziran çatışmanın değil dayanışmanın tarihi olsun."