Rusya: Türkiye ile uçuşlar karşılıklı olarak 1 Ağustos'ta başlıyor

Golikova, “Uçuşların yeniden başlatılmasının vaka sayısında bir artışa yol açmaması için uçakların iniş yapacağı tüm ülkelerdeki, Rusya’nın kentlerindeki salgınla ilgili durumu dikkatli bir şekilde takip edeceğiz” dedi.24-07-2020 15:44

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 1 Ağustos’ta Ankara ve İstanbul’a, 10 Ağustos’ta Antalya, Bodrum ve Dalaman’a uçuşların yeniden başlayacağını söyledi.

Rossiya-24 televizyonuna konuşan Golikova, “1 Ağustos’tan itibaren Rusya Federasyonu karşılıklı olarak İngiltere ile uçuşları başlatıyor. İngiltere’nin başkenti Londra ve Türkiye ile ilgili tek seferde iki karar alındı. 1 Ağustos’tan itibaren Ankara ve İstanbul’a, 10 Ağustos’tan itibaren Antalya, Bodrum ve Dalaman gibi tatil yerlerine uçuşlar başlatılacak” ifadelerini kullandı.

Sputnik’in haberine göre Golikova, ayrıca belirli bir grup Rusya vatandaşı arasında popüler bir başka güzergâh olan Tanzanya, Zanzibar ile uçuşların yeniden başlatılacağını ekledi.

Golikova, “Uçuşların yeniden başlatılmasının vaka sayısında bir artışa yol açmaması için uçakların iniş yapacağı tüm ülkelerdeki, Rusya’nın kentlerindeki salgınla ilgili durumu dikkatli bir şekilde takip edeceğiz” dedi.