Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Türk gözlemciler Dağlık Karabağ'a girmeyecek

Lavrov, Türk barış gücü birliklerinin Dağlık Karabağ'a girmeyeceğinin ve bu hususun Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin imzaladığı anlaşma metninde açık şekilde yer aldığının altını çizdi.12-11-2020 14:42

İleri Haber

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Azerbaycan’da kurulan Türk-Rus gözlem merkezinin İHA’larla uzaktan görev yapacağını ve Türk gözlemcilerin Dağlık Karabağ’a girmeyeceğini söyledi.

Sputnik’te yer alan habere göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov  yabancı medya kuruluşlarının temsilcilerinin de aralarında bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Lavrov, Türk barış gücü birliklerinin Dağlık Karabağ'a girmeyeceğinin ve bu hususun Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin imzaladığı anlaşma metninde açık şekilde yer aldığının altını çizdi. Lavrov ayrıca, kurulacak Türk-Rus gözlem merkezinin insansız hava araçlarıyla (İHA) Dağlık Karabağ bölgesini denetleyeceğini söyledi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada, “Türkiye, anlaşmanın uygulanmasını gözetmek ve denetlemek üzere bölgede kurulacak ortak barış gücünde, Rusya ile birlikte yer alacaktır” ifadelerini kullanmıştı.