'Ruhsar Pekcan'ın kendi bakanlığına dezenfektan satışı araştırılsın' önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

CHP'li Milletvekili Mahmut Tanal, araştırma önergesinin AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.19-05-2021 08:05

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), görevden alınan Ticaret eski Bakanı Ruhsar Pekcan’ın ortağı olduğu şirketten kendi yönetimindeki bakanlığıa dezenfektan satışı yapmasına ilişkin Meclis'e verilen ''araştırma komisyonu kurulsun'' önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Kendi bakanlığına dezenfektan satan, bayiliğini de danışmanına yaptıran Ruhsar Pekcan'a ilişkin Meclis araştırma önergesi, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç tarafından hazırlanmış ve TBMM Başkanlığı'na sunulmuştu.

Twitter hesabından açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, araştırma önergesinin AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildiğini açıkladı.

'YOLSUZLUK İDDİASI KAPATILDI'

Tanal paylaşımında “Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın nüfuzunu kullanarak başka kamu kurumu ve kuruluşlarına da kendi firmasının ürünü satmaya çalıştığına ilişkin araştırma önergesi, AK Parti ve MHP oyları ile reddedildi. Yolsuzluk iddiası kapatıldı. Aslında yüce divanlık olay… Tarihe geçti…” ifadesini kullandı.