RTÜK Başkanı, Sevda Noyan'a sahip çıktı: 'Burada güzel olan bir şey var'

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin bugün skandal bir şekilde Sevda Noyan’a sahip çıktı. Şahin, bir internet kanalında katıldığı canlı yayında “Çok büyütülecek bir konu değil” ifadelerini kullandı.15-05-2020 15:43

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ülke TV’de tehditler savuran ve ölüm listesi hazırladığını söyleyen Sevda Noyan için kanala ceza verilmemesi gerektiğini söyleyerek, tehdit açıklamasının ‘büyütülecek’ bir konu olmadığını söyledi. Şahin, “Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz” dedi.

Yandaş Ülke TV’de Esra Elönü’nün programına katılan Sevda Noyan’ın tehditler savurarak, ölüm listeleri hazırladığını söylemiş ve “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür” demişti. Dün yapılan Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) toplantısında sözler hiç gündeme getirilmezken, toplantıya katılmayan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin bugün skandal bir şekilde Sevda Noyan’a sahip çıktı. Şahin, bir internet kanalında katıldığı canlı yayında “Çok büyütülecek bir konu değil” ifadelerini kullandı.

‘DARBEYİ ÖVENLERİN KARŞISINDA SÖYLENENLERİ CEZALANDIRAMAYIZ’

RTÜK Başkanı, Ülke TV’deki Sevda Noyan’ın  tehditleri ve ölüm listesi hazırladığı yönündeki sözlerine verilecek cezalar konusunda şunları söyledi:

“Ülke TV’de talihsiz diyebileceğimiz bir açıklama yapıldı. Komşularıyla ilgili bir söylemde bulunuldu. Tabi burada güzel olan şu. İlgili televizyon kuruluşu bir açıklama yaptı. Böyle bir söyleme katılmadıklarını Darbeyi kınamanın ötesinde söylemlerin asla altında imzalarının olmayacağını söylediler. Bu bizim için sevindirici bir haber. Bu özürler Ülke TV ile ilgili raporlar üst kurula gelecek. Ancak verilecek bir müeyyide varsa, bu müeyyidenin bir darbe sevicilerini, darbeyi övenleri sevindiren ve onları gülümseten bir ceza olmaması gerektiğini düşünüyorum. Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil”

TOPLANTIDAN KAÇMIŞTI

Şahin’in dün yapılan toplantıya ‘mazaret’ bildirerek katılmamış, tehditler savuran Sevda Noyan toplantıda hiç gündeme getirilmemişti.