RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Halkbank yönetimine atandı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi. Şahin, böylece 4 ayrı yerden maaş alacak.13-06-2020 11:39

Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğine RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin seçildi. Şahin, yeni göreviyle birlikte RTÜK’te, Basın İlan Kurumu’nda ve Halkbank’ta görev almış oldu.

Kamu bankalarının genel kurulları yapıldı. Bu kapsamda, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank yönetimine atanmasının ardından dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Halk Bankası yönetim kurulu üyeliğine atandı. Halkbank, Şahin'e verilen yeni görevi Kamu Aydınlatma Platformu'na açıkladı.

3 MAAŞ ALMASI ELEŞTİRİLMİŞTİ

Şahin’in daha önce TÜRKSAT yönetim kurulu üyeliği de olduğu ortaya çıkmış ve CHP’li Ali Öztunç, Şahin hakkında “RTÜK başkanı olarak maaş alıyor, Basın İlan Kurulu’nda genel kurul temsilcisi olarak 5 bin 300 lira maaş alıyor, TÜRKSAT yönetim kurulu üyesi olarak da 15-20 bin lira arasında maaş alıyor. RTÜK başkanının aylık maaşı 50-60 bin lirayı buluyor” demişti.