Rektörün koltuğuna oturan AKP'li Numan Kurtulmuş, kendisini 'Arif Özaydın hislendi' diyerek savundu

Gaziantep Üniversitesi’nde Rektör Arif Özaydın’ın koltuğuna oturan AKP’li Numan Kurtulmuş, tepki çeken görüntü için “Arif beni görünce hislendi” dedi.06-02-2021 08:47

 

Ziyaret ettiği Gaziantep Üniversitesi'nde Rektör Arif Özaydın'ın koltuğuna oturan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, tepki çeken görüntüyle ilgili açıklama yaptı. Kurtulmuş, Prof. Dr. Arif Özaydın'ın kendi öğrencisi olduğunu söyleyerek ''Hocasını makamında karşılayan bir öğrenci olarak hislendi” dedi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın'a yaptığı ziyaretin ''hoca-talebe ilişkisi içinde'' olduğunu öne süren Kurtulmuş, kendisini şu sözlerle savundu:

“Benim bir siyasi, bir de öğretim üyesi kimliğim var. Çok sayıda öğrencim de var. Rektöre ziyaretim de siyasi bir ziyaret değildir. Bir kelime siyasetten bahsedilmedi. Doktora öğrencilerimden biridir. Arif de hocasını makamında karşılayan bir öğrenci olarak hislendi. Bu hoca-talebe ilişkisi içinde bir ziyarettir. Her şeyi politika malzemesi olarak görmek isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalır. Orada bir hoca olarak bulundum. Bir öğrencinin öyle bir makamda bulunmasından dolayı o odaya gittim. Sayın Rektör de hocasını karşılamanın verdiği sevinçle bize yerini gösterdi.”