'Reisçi' Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlatıldı

Gerici-yandaş Faih Tezcan hakkında 'Atatürk'e hakeret' gerekçesiye soruşturma başlatıldı.15-11-2019 17:20

‘Reisçi’ Fatih Tezcan'ın, Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaretleri CİMER'e şikayet edildi. CİMER de başvuruyu Adalet Bakanlığı'na iletti. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Tezcan hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Tezcan, Atatürk'ü “İslam düşmanı alkolik” olarak tanımlamış, ‘'Cumhuriyet’i getiriyorum yalanıyla başa geçtikten sonra devlet ve millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, milletin egemenliğinden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi?” diye yazmıştı.

‘YARGI ÖNÜNDE HESAP VERSİN İSTİYORUM’

Güven Ertürk isimli vatandaş, CİMER'e yazdığı şikayet mektubunda ‘'Atamızı İslam düşmanı ve vatan haini alkolik olarak tanımlayan bu kişinin yargı önünde hesap vermesini, vatanını çok seven bir vatandaş olarak istemekteyim. Tek yumruk olmamız gereken şu günlerde bu gibi şahıslara fırsat verilmemelidir'' dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

CİMER de Güven Ertürk isimli vatandaşa “Başvurunuz, üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımız'ın 2019/52798 soruşturma sayılı dosyası ile adli soruşturma başlatılmıştır. Beyanlarınızı ve varsa taleplerinizi, Cumhuriyet Başsavcılığımız'a bizzat müracaat ederek, ilgili soruşturma dosyasına sunabilirsiniz” yanıtını verdi.