'Reisçi' Fatih Tezcan hakkında soruşturma

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fatih Tezcan'a "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçlarından soruşturma başlatıldı.12-05-2020 19:51
'Reisçi' Fatih Tezcan hakkında soruşturma

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, gerici-yandaş Fatih Tezcan'ın sosyal medyada paylaşılan ve "Karınızı, çocuğunuzu nasıl koruyacaksınız? Erdoğan'ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede" dediği videosu hakkında soruşturma başlattı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Fatih Tezcan adlı şahsın halkın bir kısmını hedef alarak tehdit içerikli bir video yayınladığına dair 11 Mayıs tarihinden itibaren çeşitli internet siteleri ile sosyal medyada haber yapıldığının belirlenmesi üzerine 5271 Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi gereği işin gerçeğini araştırıp yasal gereğine tevessül etmek amacıyla adı geçen hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' ve 'halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır." denildi.