'Reis bizi Afrin'e götür' diyen AKP'li bedelli askerlik yaptı

"Reis bizi Afrin'e götür' sloganı ile tanınman Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, askerliğini bedelli olarak yaptı.20-07-2019 14:08

AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Kongresinde, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı asker üniformalarıyla karşılayan Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, askerlik görevini bedelli olarak yaptı. 

Kahraman 2018'deki kongrede sık sık, “Reis bizi Afrin’e götür” sloganları attırması ile tanınmıştı.

Sözcü gazetesinden Uğur Enç'in haberine göre AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı ve Başiskele Belediyesi Meclis Üyesi Emre Kahraman 18 gün süren bedelli askerliğini tamamladı. Hatay İskenderun'da askerliğini yapan Emre Kahraman, “Vatani görevimizi hayırlısı ile tamamladık. Güzel vatanımızı ve kadim milletimizi savunmak üzere silah altında olan genç kardeşlerimize Rabbimden kolaylıklar diliyorum” dedi.

23 Ocak 2018’deki AKP kongresinde, AKP Gençlik Kolları üyelerinin attığı slogan uzun süre tartışılmıştı. Emre Kahraman başkanlığındaki AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları üyelerinin “Reis bizi Afrin’e götür” tezahüratları üzerine Erdoğan, “Afrin’in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum, ‘Ne durumdayız, ihtiyaç var mı?’ ‘Şimdilik henüz yok’ dediler. Olduğu anda beraber gideceğiz” demiş, bu sözler kamuoyunda uzun süre konuşulmuştu.