‘Rambo’ 16 yaşındaki çocuğa istismarla suçlanıyor

Ünlü aktör Sylvester Stallone'nun 1986’da korumasıyla birlikte bir kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia edildi.17-11-2017 06:59

İngiltere'de yayınlanan Daily Mail gazetesi polis kayıtlarına dayandırdığı haberinde, ‘Rocky’ ve ‘Rambo’ serilerinin başrol oyuncusu Oscar ödüllü Sylvester Stallone'nun Las Vegas'taki bir film setinde ismi açıklanmayan bir kız çocuğuna tecavüz ettiğini yazdı.

İddiaya göre o dönemde 40 yaşında olan Stallone, Las Vegas'taki Hilton otelinde ailesiyle birlikte kalan kız çocuğuyla tanıştı. Over the Top (Zirvede) adlı filmin çekimleri için Las Vegas'ta bulunan Stallone, kendisinden imza isteyen kız çocuğuyla konuşmaya başladı.

Daily Mail haberinde, Stallone'un koruması Mike De Luca'nın, kız çocuğuna "Stallone sana yakınlık gösterirse ne yapardın?" diye sorduğu, kızın da "Ben de ona yakınlık gösterirdim" dediği iddia ediliyor.

KORUMASI DA İSTİSMAR ETMİŞ!

Ardından koruma De Luca'nın 16 yaşındaki kız çocuğuna otelin 27'nci katındaki bir odanın iki anahtarını verdiği ve hemen odaya çıkmasını istediği, burada Stallone, sonra da koruması tarafından çocuğa yönelik istismarın gerçekleştirildiği aktarıldı. İstismarın ardından hem Stallone'un hem de korumasının olayı kimseye anlatmaması konusunda kendisini tehdit ettiklerini anlatıyor. İfadede, Stallone ve korumasının "Eğer konuşursan kafanı kırarız" dedikleri iddia ediliyor.

'POLİS KAYITLARI ORİJİNAL'

Ele geçirilen polis kayıtlarını inceleyen Las Vegas Emniyet Müdürlüğü'nden emekli polis John Samolovitch, kayıtların orijinal olduğunu teyit ediyor. Daily Mail’in haberinde, "Kayıtlara göre kız çocuğu, büyük bir utanç yaşadığı ve korktuğu için Stallone ve koruması hakkında şikâyetçi olmamaya karar vermiş" ifadeleri yer alıyor. Polis kayıtlarına düşülen bir notta kız çocuğunun ifadesi sırasında 'kafasını toplamakta zorlandığı ve duygusal anlamda son derece hassas olduğu' belirtiliyor.

STALLONE: BÖYLE BİR OLAY HİÇ YAŞANMADI

Stallone ise yaptığı kısa bir açıklamada "Böyle bir olay hiç yaşanmadı" diyerek tüm suçlamaları reddetti. Stallone'un sözcüsü Michelle Bega, İngiltere'de yayımlanan Daily Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada "Bu gülünç ve kategorik olarak yalanlarla dolu bir hikâye. Bugün basına yansıyana kadar Stallone dahil kimsenin böyle bir hikâyeden haberi yoktu. Yetkililer ya da başka herhangi birisi hiçbir zaman böyle bir olay konusunda Stallone ile temasa geçmedi" dedi.

Stallone'nun o yıllardaki koruması De Luca, 2013 yılında polis tarafından vurularak öldürülmüştü.