Rabia Naz'ın babasından Süleyman Soylu'ya: Bir çocuk cinayetinin ardından gidilemiyorsa istifa edin!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'hatırlı kişi' sözlerine tepki gösteren Şaban Vatan, "Yazık! Güvenebileceğimiz makamlar ne durumda! Bir çocuk cinayetinin ardından gidilemiyorsa istifa edin" dedi.28-04-2019 16:59

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde ölen 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, İçişleri Bakanı Soylu'nun "hatırlı kişi" ifadesine tepki göstererek istifa çağrısı yaptı.

Sosyal medya üzerinden bir video yayınlayan Şaban Vatan kızına arabayla çarptığını söylediği kişinin müfettişlar tarafından sorgulanmadığını belirterek şunları söyledi: "Hatırlı kişiler dediniz sayın bakan bey. Çocuk cinayetinde hatırlı kişiler mi olur? Bu nerede görüldü, hangi ülkede görüldü? Çocuk cinayetinde Coşkun Somuncuoğlu'nun yeğenini dahi müfettişler sorgulamadı. İsimlerini sorduğum anda 'onu sorgulayamayız, o belediye başkanının yeğeni, aman' diyerek bir hal yapıldı. Bu nasıl bir durum srgilemesi. Sizin gönderdiğiniz müfettişler hatırlı kişilere sorgu yapamaz mı? Bu nasıl bir durum sayın bakan bey? Siz 11 yaşındaki, öğrenci kıyafeti üzerindeki bir çocuğa sahip çıkamadınız. Yazık! Bizim güvenebileceğimiz makamlar ne durumda! Bir çocuk cinayetinin ardından gidilemiyorsa istifa edin."