Praksis'ten yeni şarkı: 'Hangisi?'

Praksis Müzik Grubu, "Hangisi?" isimli yeni teklisini yayınladı. Ekibin yeni teklisi tüm dinleme platformlarından dinlenilebilecek.14-03-2021 18:24

Praksis Müzik Grubu, "Hangisi?" isimli yeni teklisini yayınladı. Gruptan yapılan açıklamada "Gerçek şu ki, seçtikçe çoğalıyor şıklar! Seçmenin, seçmemek anlamına geldiği yerde cebimizde bir soruyla arşınlıyoruz notaları: “Hangisi?" denildi.

Toplumsal mücadele alanlarına verdikleri müzikli desteklerle bilinen Praksis Müzik Grubu yeni teklisi "Hangisi?"ni yayınladı. Sözü ve müziği Praksis'e ait olan parça tüm dinleme platformlarından dinlenilebilecek. Ekibin parça ile yayınladığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Seç, seç! Domatesin iyisini seç, partilerin çalan ama iş yapan hasını, gazetelerin en harbisini, TV programlarında ehven-i şeri.  Çoktan seçmeli görünenin, çoktaaaan seçilmiş olduğuna dair şahitlikler yeterli görünse de Bizans’ta bitmeyen oyunlara körlüklerimiz de meşhur. Ütopyalar gevşedikçe, ters kelepçeli sorulara en taze üretilen cevap şıkları rağbet görmeye devam ediyor. Gerçek şu ki, seçtikçe çoğalıyor şıklar! Seçmenin, seçmemek anlamına geldiği yerde cebimizde bir soruyla arşınlıyoruz notaları: “Hangisi?”

Şarkıyı dinlemek için: 

ÜÇ ALBÜM, ÇOK SAYIDA TEKLİ…

2012 yılında kurulan ve çalışmalarına devam eden Praksis Müzik Grubu şimdiye dek Sokaklarda İsyan Var, Kavga Devam Ediyor ve Tekmeye Kafa isimli üç albüm ve çok sayıda tekli yayınladı.