Polislere 'beddua eden' kişi gözaltına alındı

Bir polis memurunun denetim sırasında alkollü olduğu saptanan Bahadır D.'yi ''beddua ettiği gerekçesiyle'' şikayet etmesi sonucu, Bahadır D. gözaltına alındı.24-06-2021 08:29

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, denetim sırasında durdurulan otomobildeki Bahadır D., yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan 2 polis memuruna beddua ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Dün gece 23.30 sıralarında Orhanlar Mahallesi Anıt kavşağında denetim yapan polis ekipleri, Gökhan K. yönetimindeki otomobili durdurdu. Gökhan K.’nin yapılan alkol testinde 1.97 promil alkollü olduğu tespit edildi. Gökhan K., işlemler için polis merkezine götürülürken otomobilde bulunan Bahadır D. ise aracın kendisine ait olduğunu iddia etti. Polis memurları, Bahadır D.'ye otomobilin otoparka çekileceğini söyledi. Otomobilin anahtarlarını vermek istemeyen Bahadır D., haber vermesiyle denetim noktasına gelen eşi tarafından da ikna edilemedi.

Bahadır D., geçen 18 Nisan'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden polis memuru Mustafa Dönmez'e ve görevli polis memurlarına hakaret ettiği iddiasıyla polis merkezine götürülmek istendi. Bahadır D., ekip aracına bindirilmeden önce, "Ben size bir şey demedim. Sadece Mustafa Dönmez’in de sizin de Allah belanızı versin dedim" dedi.

Şikayetçi olan polis memuru Aydın Yılmaz’ın Mustafa Dönmez ile beraber çalışırken Covid-19’a yakalandığı ve 17 gün yoğun bakım, 6 gün servis ve yaklaşık bir hafta ev tedavisinin ardından görevine geri döndüğü öğrenildi. Alkollü olan Bahadır D.'nin ifadelerini duyanların da tanık olarak ifade vermek üzere polis merkezine gittiği kaydedildi. (DHA)