Polis, 19 Mayıs kortejinin önünü kesti: 'Özellikle yapıyorsun'

Otobüsün yanına gelen polis, “19 Mayıs korteji var da kaza olmasın diye uğraşıyoruz” diye açıklama yaptı. Odabaşı bunun üzerine emniyet amirine, “15 gündür bunu bildiriyoruz. Sen de bunu en son biliyorsun. Özellikle yapıyorsun” karşılığını verdi.19-05-2020 17:46

Kadıköy Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri sırasında polis ile Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. 

Mobil kutlamaların Bağdat Caddesi ile sahil yolu arasındaki bölümünde, Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın bulunduğu otobüsün yolu sivil ekiplerce kesildi. Belediye Başkanı Odabaşı’nın itirazı üzerine polis araçları güzergâhtan çekildi. 

‘HİÇBİR ŞEKİLDE DURMAM’

Odabaşı, belediye aracının önünün kesilmesine tepki gösterirken, içinde bulunduğu otobüsten polis amirine, “Müdürüm hiçbir şekilde durmam” diye seslendi. 

Otobüsün yanına gelen polis ise “19 Mayıs korteji var da kaza olmasın diye uğraşıyoruz” diye açıklama yaptı. 

‘ÖZELLİKLE YAPIYORSUN’

Odabaşı bunun üzerine emniyet amirine, “15 gündür bunu bildiriyoruz. Sen de bunu en son biliyorsun. Özellikle yapıyorsun” karşılığını verdi. (Cumhuriyet)