Pamukkale Üniversitesi'nde adrese teslim bir ilan daha: Tez başlığı, kadro için aranan kriter oldu

PADAM Müdür Vekili olarak görev yapan Erdost Özkan'ın, görevden alınan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ tarafından açılan adrese teslim kadro ilanıyla kabul edildiği ortaya çıktı.13-08-2020 08:33

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'ın eşi için açtığı adrese teslim kadro ilanının gündem olmasıyla birlikte görevden alınmasının ardından, Bağ'ın bir kişiye daha özel ilan açtığı ortaya çıktı. Açılan ilanın Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (PADAM) Müdür Vekili olarak görev yapan Erdost Özkan’ı tarif ettiği öğrenildi.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’nda Pazarlama ve Reklamcılık bölümü için 22 Temmuz 2020’de Resmi Gazete’de de yayımlanan ilanda şu ifadeler kullanıldı: “Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Tarama Sözlüğü’nden Kamûs-ı Türkî’ye anlam değişmeleri, Yabancı Dil Olarak Türkçe, Okuma alışkanlığı, Konuşma/Yazma Kaygısı ve Sözcük Öğretimi konularında çalışmaları olmak.”

TEZ BAŞLIĞI İLANDA ARANAN KRİTER OLDU

Birgün'den Mustafa Kömüş'ün haberine göre, ilanda belirtildiği gibi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi alanında doktora yapan Özkan’ın tezinin ismi ise ‘'Tarama Sözlüğü’nden Kamûs-ı Türkî’ye anlam değişmeleri’'ydi. Özkan’ın yüksek lisans tezi ise '‘İlköğretim 8. sınıf Türkçe ders kitaplarında öğrencilere kazandırılması hedeflenen sözcüklerin öğretimi ve iç sözlük ilişkisi’'ydi.

Özkan’ın ayrıca '‘Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi ders kitaplarında Türk kültür ögeleri olarak atasözleri ve deyimler’', ‘'Geleceğin öğretmenlerinin kitap okuma alışkanlıklarının incelenmesi: Dicle Üniversitesi örneği’', ‘'Ortaokul öğrencilerinin yazma kaygılarının bazı değişkenler açısından incelenmesi: Diyarbakır örneği’' ve ‘'Öğretmen adayları için konuşma kaygısı ölçeği geliştirilmesi: Geçerlik ve güvenirlik çalışması’' gibi makaleleri bulunuyor.

GÖREVDEN ALINAN REKTÖRÜN YERİNE AHMET KUTLUHAN GETİRİLDİ

Öte yandan görevden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ’ın yerine vekaleten Prof. Dr. Ahmet Kutluhan getirildi. Kutluhan, 2011 yılında rektörlük için aday olmuştu.