'Pamuk yerine, rakı şişesi tıkayacağız’ diyen imam sendika başkanı oldu

Sosyal medya hesabından ‘Elbet önümüze geleceksiniz. O zaman pamuk yerine, rakı şişesi tıkayacağız’ diyen Denizli'nin Bayramyeri Camii imamı Fettah Kahraman, Diyanet-Sen Denizli Şube Başkanı oldu.31-12-2020 09:06

Denizli'de Bayramyeri Camisi'nin imamı Fettah Kahraman, mart ayında facebook hesabından “İmamlardan rahatsız olan güruh! Elbet önümüze geleceksiniz. O zaman pamuk yerine, rakı şişesi tıkayacağız haberiniz olsun” diye paylaşım yaptı ve sonuna da kahkaha emojisi koydu.

Konunun gündeme gelmesinin ardından imam Fettah Kahraman hakkında soruşturma başlatıldı. İmam, Bayramyeri Camisi olan görev yeri değiştirilerek Kirişhane Camisi'ne görevlendirildi.

Sözcü'de yer alan habere göre, herhangi adli ve idari bir ceza aldığı bildirilmeyen imam şimdi de Diyanet-Sen Denizli Şubesi'ne başkan seçildi. Diyanet-Sen Denizli Şubesi'nin facebook hesabından yapılan paylaşımda mevcut başkanın görevi bıraktığı ve yerine yeni yönetim belirlendiği açıklandı. Paylaşımda terbiye dışı paylaşımla gündeme gelen imam Fettah Kahraman şube başkanı olarak tanıtıldı.