Palu ailesi cinayetleri itiraf etti

Katıldıkları televizyon programıyla ülke gündemine giren Palu ailesinin işlediği cinayetleri itiraf ettiği duyuruldu.14-01-2019 14:53

Katıldıkları televizyon programıyla ülke gündemine giren Palu ailesinin işlediği cinayetleri itiraf ettiği duyuruldu.

Kayıp olduklarını iddia ettikleri Meryem Tanhal ve Melike Tanhal'ı bulmak için katıldıkları televizyon programında cinayet, çocuk istismarı, tecavüz ve işkence suçlarına karıştıkları anlaşılan Palu ailesi hakkında başlatılan soruşturmada bugün yeni br gelişme yaşandı.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİLER

Müge Anlı, bugünkü programında gözaltına alınarak 6 üyesi tutuklanan Palu Ailesi’nin cinayeti itiraf ettiğini söyledi.

Anlı, sunuculuğunu yaptığı Tatlı Sert programında beş yıl önce kapanan soruşturma dosyasının, yaptıkları yayınların ihbar kabul edilmesi üzerine yeniden açıldığını hatırlatarak, ailenin Meryem ve Melike Tahnal’ı öldürdüklerini itiraf ettiğini söyledi.

KOCAELİ SAVCILIĞI SORUŞTURMAYI GENİŞLETTİĞİNİ DUYURDU

Öte yandan, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı da Palu ailesi soruşturmasında tutuklanan 6 isimden bir olan damat Tuncer Ustael'in, kayıp Meryem Tanhal'ın oğlu ile kendi 2 çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ilgili soruşturmanın derinleştirilerek, devam ettiğini açıkladı.

Aile, daha önce de çok kez şikayet edilmesine rağmen haklarında hiçbir işlem yapılmamış, katıldıkları televizyon programında gündem olmalarının ardından gözaltına alınmıştı.