Özge Özpirinçci de Öykü için donör oldu

Kadın isimli dizide, ilik nakliyle hayata tutunan bir karakteri canlandıran oyuncu Özge Özpirinçci de Öykü Arin ve tüm çocuklar için kök hücre bağışında bulunarak donör oldu.11-01-2019 09:30

İzmir'de yaşayan lösemi hastası 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı ve tüm lösemi hastalarına umut olmak için uygun kemik iliği bağışçısı bulunabilmesi amacıyla Kadıköy Belediyesi ve Kızılay Kadıköy Şubesi tarafından kampanya gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında birçok ünlü isim kan verdi. "Kadın" dizisinde, ilik nakliyle hayata tutunan bir karakteri canlandıran oyuncu Özge Özpirinçci de bağışta bulunanlar arasındaydı.

'YENİ YILDA MUTLU BİR 'ÖYKÜ' YAZIYORUZ'

Kadıköy Belediyesi ve Kızılay Kadıköy Şubesi tarafından “Kök hücre bağışıyla yeni yılda mutlu bir ‘öykü’ yazıyoruz” sloganıyla başlatılan kampanya için Kadıköy Belediyesi önüne geçici ünite kuruldu. Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Yüzlerce kişinin kök hücre donörü olmak için kan bağışında bulunduğu kampanyaya ünlü isimler de destek verdi. Kan bağışında bulunan oyuncular Feyyaz Duman, Gökçe Eyüboğlu, Nilperi Şahinkaya, Esin Alpogan, Kerem Arslanoğlu, Gizem Erman Soysaldı, Bülent Çolak ile yönetmen Hüseyin Karabey toplumsal duyarlılığı ve ilik bağışını arttırmak amacıyla sosyal medya hesaplarında yayınlamak üzere videolar da çekti.

https://www.instagram.com/p/Bsc6X5HjI6U/?utm_source=ig_web_copy_link

Özpirinçci ayrıca, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda oyuncu arkadaşları Selin Şekerci ve Berrak Tüzünataç’a donör olmaları için çağrıda bulundu.