Özbekler kampanya başlattı: Kadirova'nın katili Şirin Ünal cezalandırılsın

Özbekistanlılar, AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölen 23 yaşındaki Nadira Kadirova için kampanya başlattı.03-10-2019 12:16

23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde hayatını kaybetmişti. 

Birgün'de yer alan habere göre, Kadirova’nın, yaşamını yitirmeden önce, “Konuşursam yer yerinden oynar, bu evi de kendimi de yakarım” dediği belirtilmiş konu meclis gündemine dahi taşınmıştı. Buna karşın, emniyet şüpheli ölümün 'intihar vakası' olduğu konusunda vurgu yapması tepki çekmişti.

Savcılık, tanık Leyla Niyazova’ya “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz” diye sorarak ölen Kadirova ile tanığı fuhuş yapmakla suçlamış, iddiaya tepki gösteren Niyazova, böyle bir şey olmadığını kaydetmişti. Niyazova, Kadirova’nın kendisiyle yaptığı son görüşmesinde Şirin Ünal’ın arkadan gelerek sarılması olayını da belirtmişti.

Şüpheli ölümün üzerinin kapatıldığını söyleyen Özbekler kampanya başlattı.

Sosyal medya üzerinden kampanya başlatarak ellerinde Türkçe "Kadirova'nın katili cezalandırılsın" yazılı kağıtlar ile video ve fotoğraflar paylaşan Özbeklerin, ellerinde tuttukları kağıtlara “Kadırova’nın katili AKP’li Şirin Ünal hapse atılsın” yazmaları dikkat çekti.

ozbekler-kampanya-baslatti-nadira-kadirova-nin-katili-cezalandirilsin-632525-1.

ozbekler-kampanya-baslatti-nadira-kadirova-nin-katili-cezalandirilsin-632526-1.

ozbekler-kampanya-baslatti-nadira-kadirova-nin-katili-cezalandirilsin-632527-1.