Öykü Serter'den sert deprem tepkisi: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar

Sunucu Öykü Serter, İzmir depremi sonrası yaşananları sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunarak eleştirdi.04-11-2020 21:27
Cengidost Öndüç

Sunucu Öykü Serter, ‘’İktidarı ayrı muhalefeti ayrı.. İtişiyormuş gibi yapıp el ele bu milletin burnundan getirdiniz; fakirleştirdiniz. Sarayın günlük harcaması 10 Milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 Milyon! Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına? Milletin a.. koyacağız diyen Cengiz’in affedilen vergisi 425 Milyon!’’ paylaşımında bulunarak iktidarı ve muhalefeti eleştirdi. 

Depremle ilgili önergeleri reddeden ve imar barışında imzası, yetkisi, etkisi olan herkesin sorumlu olduğunu belirten sorumlu Serter, "Herkes bu masum insanların ölümünün sebebi, katili... Deprem vergilerini çalan - evet çalan (hesabını veremiyorsanız çalınmıştır!) herkes bu acının müsebbibi, bu saatten sonra bu iktidara, idarecilere, yetkilere hesap sormayan herkes de başına geleceklere razı olmuş demektir. Artık kendimize gelelim, yeter diyelim; öfkemize sahip çıkalım. Bu halkın aklıyla, duygusallığıyla, imanıyla dalga geçer gibi oynadığınız, suistimal ettiğiniz yeter!" açıklamasında bulundu.

Sert açıklamalarına devam eden Serter, paylaşımlarına devam ederek tepki göstermeye devam etti :

İktidarı ayrı, muhalefeti ayrı... İtişiyormuş gibi yapıp el ele bu milletin burnundan getirdiniz; fakirleştirdiniz. Sarayın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 milyon! Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına? Milletin a...koyacağız diyen Cengiz'in affedilen vergisi 425 milyon!

Şu yardımlaşmayı, dayanışmayı gördükçe bizi bizle bırakın, biz kendimizi kurtarırız, yaşatırız, yönetiriz, neyimiz varsa paylaşırız. Bu birlik beraberlikten şov malzemesi çıkarmayı, enkaz üstüne çıkıp bonus toplamayı, yarın hava soğuk değil, yağmur da yok açıkta kalın, diyebilen bakan utanmazlığını, halkımız da çürük binalarda oturmasalarmış arsızlığını, ‘Ayda'nın acıyan yeri yok, köfte ayran istiyor’ diyen şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar.