Otobüste maske kavgası: 'Bu mu seni kurtaracak' dedi, maskesini fırlattı

Antalya’da halk otobüsü içerisinde maskesini kurallara uygun şekilde takmayan iki yolcu, diğer yolcular tarafından uyarıldı. Maskesini takmayan bir kişi, "Bu mu seni kurtaracak" diyerek maskesini fırlattı.08-08-2020 17:04

Antalya'da, Ünsal Mahallesi'nden Lara istikametine giden halk otobüsünde, şoför, 2 yolcunun maskelerini düzgün takmadığını gördü ve uyarılarda bulundu. İkili maskelerini düzgün takmamaya devam edince, diğer yolcular da duruma tepki gösterdi.

İHA'da yer alan habere göre, otobüste maske tartışmasının çıkması üzerine, otobüs şoförü aracını sağa çekip kilitledi ve polis çağırdı. Bu sırada otobüs içerisinde maske tartışması devam etti. Diğer yolcuların cep telefonuyla kaydettiği olayda, maskesini takmayan ikilinin savunmaları ise şaşırttı. 

'BU MASKE Mİ SENİ KURTARACAK'

Yolculardan birinin ‘Siz düzene baş kaldırdığınızı mı düşünüyorsunuz?' diyerek tepki göstermesine, maskesini doğru bir şekilde takmayan yolcu otobüsteki sosyal mesafenin olmadığını gerekçe gösterdi. Otobüste herkesin birbirine yakın olarak temas ettiğini ileri süren şahıs, “Herkes bir birine temas etti, bu maske mi seni kurtaracak” diyerek otobüs içerisine maskesini fırlattı.

'BENİMLE ZIT GİDERSE TAKMAM'

Şoförün polis çağırmasına da tepki gösteren yolcu, “Benimle zıt giderse ben takmam. İsterse hükümeti getirsin buraya, kimi getirirse getirsin” dedi. Bekleyişin ardından olay yerine gelen polis, şikayetçi olan otobüs şoförü ve yolcularla ile birlikte, maske takmayan iki yolcuyu polis merkezine götürdü. Maske takmayan biri kadın iki kişiye idari para cezası uygulandığı öğrenildi.