Otobüs durakta bekleyenlere çarptı: Ölü ve yaralılar var

Üsküdar'da bir otobüs durakta bekleyen vatandaşlara çarptı. Gelen bilgilere göre, 3 ölü ve 5 yaralı var.01-02-2018 10:30

İstanbul Üsküdar'da Ataşehir- Kadıköy seferini yapan halk otobüsü durakta bekleyen yolculara çarptı. Kazada 3 vatandaş hayatını kaybederken 5 kişi de yaralandı. Özel Halk Otobüsünün dün itibariyle hizmete başlamış yeni nesil bir araç olduğu belirlendi.

Dr. Eyüp Aksoy Caddesi üzerinde seyir halindeki 34 VN 7071 plakalı özel halk otobüsü, durağa yaklaştığı sırada 34 TP 7072 plakalı İETT otobüsüyle çarpıştıktan sonra kontrolden çıkıp, otobüs durağında bekleyenlere çarptı.

Durakta bekleyen yolculardan Aygül Erdoğan, Mustafa Erdoğan ve Perihan Çelik  hayatını kaybederken, yaralılar da çevredeki hastanelere kaldırıldı.

DÜN HİZMETE BAŞLAMIŞ

Kazayla ilgili İstanbul Özel Halk Otobüsü Şirketleri'nden yazılı açıklama yapıldı. 

Açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimize bağlı olup, 13 numaralı Ataşehir-Kadıköy hattında çalışmakta olan 34 VN 7071 plaka numaralı Özel Halk Otobüsü, bugün sabah saatlerinde Haydarpaşa Numune Hastanesi'nin arkasındaki Dr. Eyüp AKSOY caddesi üzerinde , henüz bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıkarak durağa dalmıştır. Meydana gelen elim kaza da 3 vatandaşımız hayatını kaybederken birçok vatandaşımızda yaralanmıştır. Kaza sonrasında olay yerine intikal eden görevlilerimiz tarafından olay takibe alınmış olup, kaza nedeni araştırılmaktadır. Kazaya neden olan otobüs dün itibariyle hizmete başlamış yeni nesil bir araçtır"