Ortaokul öğrencilerine Suriye harekâtına destek yürüyüşü yaptırıldı!

Ankara'daki bir ortaokulda, ders bitimine iki saat kala okuldaki çocuklara "zorunlu" denilerek, Türkiye'nin Suriye'deki harekâtına destek yürüyüşü yaptırıldı.14-10-2019 14:24

Ankara'nın Keçiören ilçesine bağlı Bağlum semtindeki Abdülhakim Arvasi Ortaokulu ile Öğretmen Büşra İnan İmamhatip Ortaokulu’nda 11 Ekim’de ders bitimine iki saat kala okuldaki çocuklara "zorunlu" denilerek, AKP hükümetinin Suriye'deki harekâtına destek yürüyüşü yaptırıldı.

Velilerinin izni alınmadan yapılan yürüyüşte öğrencilere marş söyletip, slogan attırıldı.  

‘ÇOCUKLARIN YERİ SINIF’ 

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, Bağlum semtinden Merkez Camii’ne kadar yürütülen öğrencilere bayrak taşıttırıldı. Dün çocuğunun anlatması üzerine durumu öğrenen ve ismini vermek istemeyen bir veli, “Okulda yapılan bütün etkinliklerde önce velilerden izin alınır. Bu yürüyüşe dair okul yönetimi bize herhangi bir şey sormadı. Zorunlu denilerek çocuklarımızı derslerden çıkaran okul yönetimi, bizden habersiz çocuklarımızı kendi çıkarları için böylesi bir yürüyüşte kullanmıştır. Çocukların olması gereken yerler okul sınıfıyken o saate derslerinden alınıp, yürütmelerini hiçbir şekilde açıklanamaz” dedi. 

Ayrıca öğrenci velisi böyle bir durumun devam etmesi durumunda okul yönetimi hakkında “çocuğunu kendisinden habersiz dersten aldığı için” şikayetçi olacağını söyledi.