Ortaköy'deki kulüp saldırısında Palalı Sabri izi

Gezi’de kadınlara palayla saldıran ‘Palalı Sabri’ lakaplı Çelebi’nin, Ortaköy'de saldırı düzenlenen gece kulübünün sahibi olduğu iddia ediliyor.25-01-2018 08:13

Ortaköy’deki Muallim Naci Caddesi üzerinde bulunan ‘Club Bosphorus Arabic’ adlı bara dün gece 01.15’te ateş açıldı. Motosiklet üzerindeki iki kişinin açtığı ateşte, kapıda bekleyen vale Erkan Kayatekin ve iki özel güvenlik görevlisi yaralandı. Saldırganlar kaçarken, Kayatekin kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Silahlı saldırının hedefindeki barın sahibinin “Palalı Sabri” olarak bilinen Sabri Çelebi olduğu öne sürüldü.

Polis, barın sahibinin resmiyette farklı bir kişi olduğunu, Çelebi’nin de barın sahibi olduğuna yönelik duyum alındığını, araştırmanın bu yönde de sürdüğü bildirildi.

BARIN SAHİBİ O MU?

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Çelebi’nin kişisel ve ‘Club Bosphorus Arabic’ adlı barın sosyal medya hesaplarında, ‘patronu’ olarak yazıldığı görülürken, resmi kayıtlarda adının kulübün sahibi olarak geçmediği belirtildi. Saldırının, iki ay önce Taksim’de Sabri Çelebi’nin yaralandığı olayın devamı olduğu öne sürüldü.

İLERİ HATIRLATIYOR

Haziran Direnişi’nde Taksim Talimhane’de elindeki palayı etrafa sallaması, bir kadına tekme atması ve emniyet müdürünü elinden yaralamasıyla gündeme gelen ‘Palalı’ Sabri Çelebi, yakalanıp serbest bırakılmıştı. Palalı hakkında itiraz üzerine yakalama kararı çıkarılmış, 1.5 ay sonra Türkiye’ye dönen Çelebi, yeniden serbest bırakılmıştı.

Soruşturma kapsamında Çelebi hakkında dava açıldı. Çelebi için ‘emniyet müdürünü elinden yaralama’, ‘bir kadına tekme ile vurmak suretiyle kasten yaralama’, ‘görevli memura direnme’, ‘memura karşı silahla (bıçakla) yaralama’ suçlarından 27 yıla kadar hapis istenmişti. Davası süren Çelebi, Haziran Direnişi’nde bir kadını yaralamaktan sadece 9 bin TL para cezasına çarptırılmıştı.