Orhan Gencebay kendisini eleştirenlere 'Cahiller' dedi

Şarkıcı Orhan Gencebay, "Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar" sözleri için tepki gösterenlere "Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder" yanıtını verdi.19-03-2021 11:35

Şarkıcı Orhan Gencebay'ın “Maalesef bu art niyetliler Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. Ben devletime saygılı biriyim. Tabii ki davet edildiğimde gideceğim” sözleri yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

On binlerce sosyal medya kullanıcısının eleştirilerine yanıt veren Gencebay, "Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder. Ben ne konuştuysam hepsini bilerek ve bilgiye dayalı konuştum" dedi.

Gencebay, yandaş Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a yaptığı açıklamada "Bazı zavallı cahiller ve art niyetliler Atatürk'ümüze, Peygamber Efendimize öyle hakaretler ediyorlar ki, tahammül etmek imkansız. Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder. Ben ne konuştuysam hepsini bilerek ve bilgiye dayalı konuştum. Atatürk'ümüz der ki; ‘Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır.’ Ben her zaman vatanımın ve devletimin yanındayım. Ülkeme kim iyi hizmet ederse ona saygı duyarım ve sahip çıkarım" ifadelerini kullandı.