Organize işler: Polis, Sarıgün'ü bulup işlem yapmamış!

Ankara Çubuk'ta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yumrukla saldıran Osman Sarıgün'ün mahkemede verdiği ifadede polisle ilgili önemli bir detay yer aldı.03-05-2019 08:35

Ankara Çubuk'ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk atan saldırgan Osman Sarıgün'ün mahkemede verdiği ifadede polisle ilgili önemli bir detay yer aldı.

Saldırganın Çubuk Sulh Ceza Hakimliği'nde alınan ifadesi; güvenlik görevlilerinin olaydan hemen sonra Osman Sarıgün'ü bulmalarına rağmen hakkında herhangi bir işlem yapmadığını ortaya çıkardı.

'POLİS İŞLEM YAPMADAN GİTTİ'

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre Sarıgün, ifadesinde “Olaydan sonra polis ekipleri benim evime gelip, ‘Osman Sarıgün'ün evi neresi?' dedi. Ben de ‘Burası' dedim. Sonra polis ekipleri herhangi bir işlem yapmadan gitti. Polis ekiplerinden sonra jandarma ekiplerinin de beni sorduğunu duydum. Bunun üzerine korktum ve tedirgin oldum. Aslında teslim olmak istedim ama ona da cesaret edemedim.”

Sarıgün, ifadesinde “Yumruğum Kemal Kılıçdaroğlu'na denk gelmiş. Ben, olay sırasında Kılıçdaroğlu'nu tam olarak görmedim. Kılıçdaroğlu'na küfür ya da hakaret etmedim” dedi.

Sarıgün, savcıya verdiği ifadede ise “Oğlum Emrullah Sarıgün Antalya'ya gidecekti. Ben de kendisiyle gitmeye karar verdim. Telefonumu kimse ulaşamasın diye kapattım. Polatlı çıkışında Jandarma oğluma telefonla ulaştı. Oğlum, benim yumruk attığımı bu şekilde öğrendi. Telefonu bana verdi, jandarma ikna etti, teslim oldum” ifadelerini kullandı.