Ordu'da koronavirüs varyantı tespit edilen okulda eğitime ara verildi

Dört öğretmen ve altı öğrencide koronavirüsün Britanya varyantı tespit edilen ilk ve ortaokulda yüz yüze eğitime ara verildi.15-03-2021 14:27

Ordu'nun Kabataş ilçesinde dört öğretmen ve altı öğrencide yeni tip koronavirüsün (Covid-19) Britanya varyantı tespit edilen Beylerli Mahallesi Şehit Harun Maytalman İlk ve Ortaokulu'nda yüz yüze eğitime ara verildi.

Kabataş İlçe Hıfzıssıhha Meclisi'nin kararıyla yüz yüze eğitime ara verilen okula ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

“İlçemiz Beylerli Mahallesi'nde bulunan Şehit Harun Maytalman İlk ve Ortaokulu'nda görevli olan bir öğretmenin rahatsızlığından dolayı 12/03/2021 tarihinde yapılan Covid-19 testi pozitif (+) (İngiltere varyantı) çıkmıştır. Okulda çalışan tüm öğretmen, görevliler ve yakın temassız olarak değerlendirilen öğrencilere test yapılmıştır. Yapılan testler sonucunda 4 öğretmen ve 6 öğrenci test sonucu pozitif çıkması nedeniyle; 13.03.2021 tarihinden itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar yüz yüze eğitime ara verilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir.” (DHA)