'Ölümümden Gökhan Argın sorumludur' diyerek yaşamına son veren Aleyna Ağgül’ün otopsi raporu çıktı

'Ölümümden Gökhan Argın sorumludur' diyerek yaşamına son veren Aleyna Ağgül’ün otopsi raporu çıktı

'Ölümümden Gökhan Argın sorumludur' diyerek yaşamına son veren Aleyna Ağgül’ün otopsi raporu çıktı. Raporda, Ağgül'ün beyin kanaması, iç kanama ve genel beden travması nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Iğdır'da, 30 Eylül sabahı "Ölümümden Gökhan Argın sorumludur" yazılı bir not bırakarak yaşamına son veren 18 yaşındaki Aleyna Ağgül'ün otopsi raporu tamamlandı. Raporda Aleyna’nın 'beyin kanaması, iç kanama ve genel beden travması' sebebiyle öldüğü belirtildi.

Aleyna Ağgül, Iğdır’da 30 Eylül 2021’de, yaşadığı apartmana bitişik apartmanın boşluğunda ölü bulundu. Arkasında “Ölümümden Gökhan Argın sorumludur” yazılı bir not bırakmıştı. İntihar ettiği değerlendirilen Aleyna’nın ölümünde ‘cinayet şüphesi’ de dikkate alınarak soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ailesinin ve notta ismi Gökhan Argın'ın da ifadesi alındı. Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Argın, yapılan itirazlar üzerine tekrar gözaltına alındı ve Ağgül'ü intihara teşvik ettiği şüphesiyle tutuklandı.

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre Ağgül'ün kesin ölüm sebebi ve diğer bazı veriler için Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapor da Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki soruşturma dosyasına ulaştı. Raporda Ağgül'ün 'genel beden travması', 'beyin kanaması' ve 'iç kanama' nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

 

 


 

DAHA FAZLA