Okullarda çocuklara 'şehadet' teşviki

‘Peygamber Sevdalıları’ isimli bir platform tarafından Türkiye genelinde Siyer (peygamberin hayatı) yarışması düzenleniyor. Yarışma kapsamında okullarda dağıtılan kitaplarda, çocuklara ‘şehadetin en büyük mertebe olduğu’ anlatılırken ‘hainler cezasız kalmaz’ gibi nefret içerikli ifadelere yer veriliyor.09-01-2018 15:23

İleri Haber

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim sistemini Diyanet’e ve çeşitli gerici yapılanmaların eline bırakmaya devam ediyor. 

‘Peygamber Sevdalıları’ isimli bir platform tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Siyer (peygamberin hayatı) yarışması için Din Kültürü öğretmenleri tarafından 4 ve 5. Sınıfta okuyan çocuklara “Peygamber Sevdası” isimli bir kitap para karşılığında satılıyor. Kitapta, 10-11 yaşlarındaki çocuklara pedagojik açıdan uygun olmayan  nefret içerikli söylemlere ve şehadet övgüsüne yer veriliyor.

‘HAİNLER CEZASIZ KALMAZ, EMİR DİNLEMEMENN SONU KÖTÜ OLUR’

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenleri tarafından okullarda 4 TL karşılığında, yarışmaya katılmak isteyen 10-11 yaşlarındaki çocuklara satıldığı öğrenilin kitaplarda şu ifadeler yer alıyor:

-Kafirlerin sözlerine güven olmaz

-Şehadet en büyük mertebedir

-Emir dinlememenin sonucu çok kötü olur

-Müşrikler ve dinsizler vicdansız insanlardır

-Müslümanlar kendilerini korumak için gerekli tedbirleri almak zorundadır

-Düşmanla anlayacağı dilden konuşmak gerekir

-Hainler cezasız kalmaz

-Yahudilerin oyunlarını iyi bilmek lazımdır

Bu kitaplardan sınav olacak öğrencilere söz konusu platform tarafından çeşitli ödüller de sunuluyor.

Yarışma kapsamında ise toplamda 4 kategori bulunuyor. 

Birinci kategori, 4 ve 5, ikinci kategori, 6,7 ve 8, üçüncü kategori 9,10,11 ve 12. Sınıfta okuyan öğrencileri kapsarken dördüncü kategori bu eğitim durumlarının dışında kalanları kapsıyor.

“GENÇLERİN MATERYALİST İDEOLOJİLERİN PENÇESİNE DÜŞÜRÜLDÜĞÜ…”

Söz konusu platform web sitesinde kendini şöyle tanımlıyor:

“İslam ümmetinin genelinde ilhadi ideolojilerin yaygınlaştırıldığı ve bunların moda gibi kitlelere sunulduğu, bu ideolojiler aracılığıyla Müslüman halkların, özellikle genç nesillerin İslam’dan uzaklaştırılıp Materyalist ideolojilerin pençesine düşürüldüğü, İslam’ın toplumsal, siyasal, ekonomik, hukuksal ve kültürel sorunlara çözüm getiremeyeceği,bin dört yüz yıl önce yaşanmış ve devrini tamamlayıp geride kalmış bir din olduğu, dinin afyon gibi kitleleri uyuşturduğu, kültür emperyalizmi yoluyla sömürgeci güçlerin İslam’a karşı çok yönlü yoğun bir savaş yürüttüğü, İslam’ı toplumsal hayattan uzaklaştırmak için tüm organlarını seferber ettiği görülen ve yaşanan bütün bu olumsuzluklar, Peygamber Sevdalıları Platformu’nun kuruluşunu hazırlayan önemli etkenler olmuştur.”