Oktar'ın ifadesi: TV’de yaşıyorum, gizli değilim

Tutuklanan Adnan Oktar’ın ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde milliyetçi olduğunu söyleyen Oktar'ın "TV'de, halkın içinde yaşıyorum, gizli biri değilim" sözleri, yetkililerin 31 ağır suçla suçlanan gericinin faaliyetlerine izin verildiğinin de ifşası niteliğinde.19-07-2018 08:55

Adnan Oktar ve grubuna yönelik yürütülen soruşturma kapsamında savcılık tarafından tutuklamaya sevk edilen 176 kişiden aralarında Oktar’ın da bulunduğu 135 kişi tutuklandı.

Tutuklanan Adnan Oktar ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

HT’nin haberine göre geniş bir arkadaş grubu olduğunu söyleyen Oktar, “Lakap kullanırım ancak kod adım yoktur. Türk polisine karşı iddia edildiği gibi düşüncem olmadığını beyan etmek isterim. Ayda 3 bin 500 TL gelirim olmakla başkaca bir gelirim yoktur. Müştekiler bana kumpas kurmuşlardır” dediği öğrenildi.

İleri Hatırlatıyor

‘TV’DE YAŞIYORUM, GİZLİ DEĞİLİM’

“Yurtdışı görüşmelerim Türkiye aleyhine değil. Türkiye lehine yapılan görüşmelerdir” diyen gericinin, ifadesinde sarf ettiği "TV'de yaşıyorum, gizli biri değilim" şeklindeki sözleri de, 31 ayrı ağır suçla suçlanan Oktar'ın bunca zamandır yetkililerin faaliyetlerini icra etmesine göz göre göre izin verdiğinin de ifşası gibi. 

Oktar'ın kendisine yönelik suçlamalara yanıtları şöyle:

“Küçük kızları evine alarak cinsel tacizde bulunduğuma dair iddiaları da kabul etmiyorum. Ben kanuna, hukuka uygun yaşayan bir kişiyim, halkın içinde yaşayan bir kişiyim, milletin içinde yaşayan TV’de yaşayan bir kişi olmakla herkes halk da beni görür tanır. Gittiğim yerler bellidir. Gizli anlaşılmaz örgüt lideri bir kişi değilim. Dürüst insanlarla yaşamayı seven, dost olmayı seven, arkadaş çevresi olan bir kişiyim. İddiaları çirkin buluyorum kabul etmiyorum. Bize karşı atak yapan bu grup 25-30 kişilik bir gruptur. Bunları da biliyoruz. İnternette de bunları yapılacak operasyonları ifşa eden kişiler vardır.”

‘MİLLİYETÇİ BİR KİŞİYİM’

“Ben milliyetçi bir kişiyim” ifadelerini kullanan Oktar, kendisini böyle savundu:

“Bu kız çocuklarına tecavüz olaylarını ise kesinlikle kabul etmiyorum. Bu da iftiradır. Kız çocuklarının ailelerine 50 bin TL para vererek onları aldığımıza dair iddialar vardır. Halbuki ben hayatımın her evresinde dikkatli olduğu gibi kız çocukları konusunda da son derece dikkatli olarak ilişki kuran bir kişiyimdir. O bahse konu küçük kızla annesi ile birlikte geldi. Ancak eve almadım, bahçede görüştük gönderdim. Bu iftiraları kabul etmiyorum. Atatürkçü milliyetçi bir kişiyim.”