Okmeydanı halkı 'Hayır' için buluştu

16 Nisan Pazar günü yapılacak Anayasa değişikliği referandumu öncesi Okmeydanı halkı 'Hayır Pilavı'nda buluştu.03-04-2017 12:47
İleri Haber

16 Nisan Pazar günü yapılacak Anayasa değişikliği referandumu öncesi Okmeydanı halkı 'Hayır Pilavı'nda buluştu. Haziran Hareketi Okmeydanı Meclisi öncülüğünde gerçekleşen buluşmaya Okmeydanı'ndan binlerce yurttaş katıldı. Etkinliğe, Okmeydanı'nda merkezleri bulunan onlarca yöre derneği de katılım gösterdi. 

Etkinlik özgün müzik grubu Heyula'nın şarkıları ile başladı. Heyula'nın ardından, etkinliğe konuşmacı olarak katılan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ve Haziran Hareketi Yürütme Kurulu üyesi Alper Taş yurttaşlara '16 Nisan'da neden hayır denilmesi gerektiğini' anlattı. Konuşmaların ardından, sandık güvenliğine yönelik çalışma yürüten Hayır ve Ötesi gönüllüsü Hasan Karayiğit sandık güvenliğine ilişkin bilgi aktarımında bulundu. 

Konuşmalardan sonra, davul-zurna eşliğinde 'hayır halayı' kuruldu. Binlerce yurttaşın katıldığı etkinlik pilav ve ayran dağıtımı ile son buldu.