Öğrencilerden imza kampanyası: 'LGS ve YKS tarihleri geri çekilmesin'

Öğrencilerin, bu zorlu günlerde bir şekilde ders çalışmaya ve geleceğini şekillendirmekte rol oynayacak olan sınavımıza hazırlanmaya çalıştıkları belirtilirken,” Sokağa çıkmanın mümkün olmadığı, her birimizin psikolojisinin ise oldukça kötü etkilendiği bu dönemde aldığımız bir haber hepimizi endişelendirdi, geleceğimize dair kaygılarımızı arttırdı” denildi.04-05-2020 21:51

İleri Haber

Erdoğan’ın ‘normalleşme’ süreci kapsamında YKS sınavının 27-28 Haziran’da yapılacağını açıklaması üzerine öğrenciler imza kampanyası başlattı. Kampanya açıklamasında,“Aceleyle alınmış bir karar sebebiyle yüzbinlerce arkadaşımızın canı tehlikeye atılsın istemiyoruz!” denildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili ‘normalleşme’ sürecini açıkladı. Erdoğan’ın açıklamalarına göre, daha önce Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından 25-26 Temmuz tarihinde yapılacağı duyurulan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 27-28 Haziran’da yapılacak.

ÖĞRENCİLERDEN İMZA KAMPANYASI

Sınav tarihinin öne alınmasının ardından Öğrenci Sendikası tarafından change.org üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı. Öğrencilerin, bu zorlu günlerde bir şekilde ders çalışmaya ve geleceğini şekillendirmekte rol oynayacak olan sınavımıza hazırlanmaya çalıştıkları belirtilirken,” Sokağa çıkmanın mümkün olmadığı, her birimizin psikolojisinin ise oldukça kötü etkilendiği bu dönemde aldığımız bir haber hepimizi endişelendirdi, geleceğimize dair kaygılarımızı arttırdı” denildi.

Kampanya açıklamasında şu ifadelere yer verildi:.

Biz, yüzbinlerce lise öğrencisi, dünyamızın içinden geçtiği bu zorlu günlerde bir şekilde derslerimize çalışmaya ve geleceğimizi şekillendirmemizde rol oynayacak olan sınavımıza hazırlanmaya çalışıyoruz.


Sokağa çıkmanın mümkün olmadığı, her birimizin psikolojisinin ise oldukça kötü etkilendiği bu dönemde aldığımız bir haber hepimizi endişelendirdi, geleceğimize dair kaygılarımızı arttırdı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün (4 Mayıs) yaptığı bir açıklamayla daha önce 25-26 Temmuz tarihinde yapılacağı YÖK tarafından ilan edilen YKS’nin 27-28 Haziran tarihinde yapılacağını açıkladı. LGS’nin ise 20 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu.


Aceleyle alınmış bir karar sebebiyle yüzbinlerce arkadaşımızın canı tehlikeye atılsın istemiyoruz! Salgının etkisi zayıflatılmadan, sadece “takvime” uymak için bir yeni pandemi dalgasına dahi sebep olabilecek şekilde erken bir tarihte sınava girmek istemiyoruz! Tüm planımızı daha ileri bir tarihe göre yapmışken, bir anda altüst olmak istemiyoruz!


Yüzbinlerce lise öğrencisi güvenle yaşayabilmek için, geleceğine dair kaygılarının giderilmesi için imzanızı bekliyor, istiyor.


Göz göre göre yüzbinlerce gencin hayatının tehlikeye atılmasına izin vermeyin, sesimizi duyun.