Öğrenci Sendikası: Puanla kazandık, ısrarla savunacağız!

Öğrenci Sendikası’nın olağanüstü gündemli toplantısının sonuç metninde ‘’Uydurma gerekçelerle iki arkadaşımızın tutukluluğu ve onlarca arkadaşımızın gözaltı işlemleri sürerken önce onlara, sonra tüm Türkiye’ye bu mücadeleyi büyütme sözü veriyoruz’’denildi.04-02-2021 14:44

İleri Haber

Öğrenci Sendikası (Öğrenci-Sen) Boğaziçi Üniversitesi'ne yapılan kayyum rektör atamasına, hukuksuz gözaltı ve tutuklamalara karşı yaptığı olağanüstü gündemli toplantısının sonuç metnini kamuoyuyla paylaştı. Açıklamada, ‘’Kapı kapı gezeceğiz, durup dinlenmeyeceğiz! Puanla kazandık, ısrarla savunacağız!’’ ifadeleri yer aldı.

Öğrenci Sendikası, Türkiye Temsilciliği’nin 3 Şubat 2021 tarihli olağanüstü gündemli toplantısından çıkan ortak iradeyi kamuoyuna duyurdu. ‘’Aşağı bakmayacağız’’ ifadesinin vurgulandığı sonuç metninde şu ifadeler yer aldı:

‘BOĞAZİÇİ MELİH’TEN BÜYÜKTÜR’

Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde tek bir kişi tarafından bile istenmeyen bir kayyumun, sadece mevki-makam hırsıyla koltuğuna sıkı sıkı sarıldığı günlerden geçiyoruz. Boğaziçi’ne RAĞMEN Boğaziçi’nde kalmayı seçen Melih Bulu; polisi öğrenciye, kayyumluğu istifaya tercih etmiştir.

Oysa unuttukları bir şey var: Boğaziçi Melih’ten büyüktür!

Bir aydır süren yoğun karalama kampanyalarına, gözaltılara ve hatta tutuklamalara rağmen bu ülkede ne Melih’i, ne de bir başkasını üniversitesinde kayyum rektör olarak görmek istemeyen milyonlarca gencin iradesi teslim alınamamıştır. Aksine aşağı bakmama iradesi, kampüslerden balkonlara, sokaklara ve meydanlara taşmıştır.

‘MELİH BULU’YU KESİNLİKLE GÖNDERECEĞİZ’

Ailelerimizin ve geleceğimize güvenen tüm Türkiye’nin desteği sayesinde rahatlıkla söyleyebiliyoruz: Melih Bulu’yu kesinlikle göndereceğiz!

Yalnızca Boğaziçi’nde değil, Türkiye’nin dört bir yanında öğrencilerin terörist muamelesi görmediği, şafak baskınlarıyla evlerinin basılmadığı, LGBTİ+’ların ötekileştirilmediği bir akademiyi adım adım yaratacağız. Yalnızca Melih’i değil, tüm kayyum rektörleri üniversitelerden göndereceğiz, kendi rektörümüzü hocalarımızla birlikte kendimiz seçeceğiz.

‘PUANLA KAZANDIK, ISRARLA SAVUNACAĞIZ’

Uydurma gerekçelerle iki arkadaşımızın tutukluluğu ve onlarca arkadaşımızın gözaltı işlemleri sürerken önce onlara, sonra tüm Türkiye’ye bu mücadeleyi büyütme sözü veriyoruz.

Kapı kapı gezeceğiz, durup dinlenmeyeceğiz!

Puanla kazandık, ısrarla savunacağız!