ODTÜ'den tepki çeken sınav iletisi: İzmir depreminden etkilenen öğrencilerin telafi sınavına girebilmeleri için teyit yazısı istediler

ODTÜ, İzmir depreminden etkilenen öğrencilerin telafi sınavına girebilmeleri için 'binalarının depremden zarar gördüğüne dair teyit yazısı' getirmelerini istedi. ODTÜ'nün bu kararı öğrencilerin tepkilerine neden oldu.06-11-2020 09:00

İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin etkileri devam ederken, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda (KKK) verilen bir dersin sınavı için gönderilen bilgilendirme iletisi öğrencilerin tepkisini topladı.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, İzmir’deki depremden etkilenen öğrencilerin, “binalarının depremden zarar gördüğüne dair teyit yazısı” ileterek normal sınavdan daha zor olacak telafi sınavına girebileceği kaydedildi. 

Tepkiler üzerine gönderilen ikinci iletide ise telafi sınavının, normal sınav ile aynı zorlukta olacağı, depremden etkilenen öğrencilerin listesinin de kendilerine iletileceği bildirildi. 

Öte yandan dersi veren akademisyenin, kendisine gönderilen bir tepki iletisine verdiği yanıtta, “Bakû depremini 90’lı yıllarda 6.7 ile yaşadım, neredeyse hiç hasar tespit edilmedi. Benim minik kısa sınavım değil, sorumlu tutulması gereken pek çok ayrıntı var” demesi de ayrıca dikkat çekti.