ODTÜ yönetimi ülkücülerin etkinliğine izin verdi, İnek Koşusu iptal edildi

Ankara Üniversitesi'nin gelenekselleşen İnek Bayramı kapsamında Eymir Gölü'nde düzenlemeyi planladığı koşu, ODTÜ yönetiminin ülkücülerin düzenleyeceği başka bir koşuya izin vermesi nedeniyle iptal edildi.22-04-2019 11:51

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği gelenekselleşmiş İnek Bayramı kapsamında yapılan Eymir Gölü'ndeki koşu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) yönetimi tarafından engellendi.

Ankara Üniversitesi Mülkiyeliler Birliği'nin yaptığı açıklamada, 28 Nisan'da Eymir Gölü'nde yapılması planlanan 'İnek Koşusu'nun, ODTÜ'nün aynı gün Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından organize edilen bir koşuya izin vermesi sebebiyle iptal edildiği duyuruldu.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Değerli üyelerimiz ve kıymetli Mülkiye dostları,

Bildiğiniz üzere 28 Nisan 2019 tarihinde Eymir Gölü’nde gelirini burs fonuna aktaracağımız “İnek Koşusu” ile eğlenceli ve dayanışmayı öne çıkaran bir etkinlik düşlemiştik.

ODTÜ yönetimi ve Türkiye Atletizm Federasyonu nezdinde tüm resmi başvurularını yaptığımız, onaylarını aldığımız, sponsorluk görüşmelerini tamamladığımız etkinliğimizi ne yazık ki iptal etmek zorunda kaldık.

Bu kararı almamızın nedeni, ODTÜ yönetiminin ilk başvuru tarafımızdan yapılmış olmasına rağmen, “İnek Koşusu” ile aynı tarihte ve aynı saatte Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından organize edilen bir koşuya onay vermesidir.

Bu kapsamda ODTÜ yönetimi nezdinde çok sayıda görüşmede bulunarak, etkinliğimizi gerçekleştirebilmenin imkanlarını yaratmaya çalıştık. Ancak kaygılarımızı gidermeye dönük girişimlerimiz sonuçsuz kalmıştır.

Mülkiyeliler Birliği olarak, koşumuza başvuru yapan herkese teşekkür ederiz. Yapılan ödemeler en kısa süre içerisinde iade edilecektir. Eğlenmeyi ve dayanışmayı ön plana çıkaran benzer etkinliklerde buluşmak dileğiyle….

Saygılarımızla

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu