ODTÜ Rektörü Verşan Kök'ten Mansur Yavaş'a cevap: Yetki bakanlıkta

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, ODTÜ Rektörü Verşan Kök'e yaptığı yurt teklifine dönüş yapıldığını açıkladı. Yavaş, KÖK'ün kendisine “Bu yetki bende değil, Bakanlıkta” şeklinde cevap verdiğini açıkladı.09-07-2019 17:08

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ODTÜ Rektörü  Verşan Kök’e yaptığı yurt teklifine “Bu yetki bende değil, Bakanlıkta” şeklinde cevap verildiğini söyledi.

Yavaş, katıldığı bir toplantıda basın mensuplarının ODTÜ’de yaşananlara ilişkin sorusunu yanıtladı. Yavaş, “İstediğiniz yurdu biz yapalım belediye olarak, yasal yetki sınırlarımız içerisinde size hibe edelim, dolayısıyla oradaki tartışma ortadan kalkacaktır” teklifini rektöre ilettiğini söyledi.

Yavaş, “‘Gelin araya girelim, birlikte bu işi halledelim’ dedim. Rektör Bey bu teklife şaşırdı, ‘Bunu görüşmem gerekiyor’ dedi. Daha sonra orada görev alan milletvekilleri ile yaptıkları görüşmede kesime ara vermişler; ama daha sonra bana attığı mesajda ‘Bu yetki bende değil, Bakanlıkta’ dedi” diye ifadelerini kullandı.