Nusret'te 'alev gösterisi' faciası

Nusret’in İstanbul Etiler’deki şubesinde yapılan alev gösterisi sırasında 1'i ağır 5 kişi yaralandı.28-09-2018 16:33

Nusret’in İstanbul Etiler’deki şubesinde yapılan alev gösterisi faciayla sonuçlandı. Vücudunda ağır yanıklar oluşan bir turist dahil 3 müşteri ve 2 çalışan yaralandı.

TURİST AĞIR YARALANDI

Dün saat 21.30’da yaşanan olayda görgü tanıklarının anlatımlarına göre, Nusret’in İstanbul Etiler’deki şubesindeki restoranının bar kısmındaki masa üzerinde iki çalışan alev gösterisine başladı. Masanın üzerindeki alevler bir anda etrafa sıçrayınca bir çalışan, elindeki bidondan alevlerin üzerine bir sıvı döktü. Alevler daha da büyüdü. 

Alevler bar kısmında Krisryna Tresnakova'nın kıyafetini tutuşturdu. Bir anda alevler içinde kalan genç kadına çevredekiler müdahale etti. Ağır yaralanan kadın, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Olayda Krisryna Tresnakova dışında 2 turist ve 2 çalışan da çeşitli yerlerinden yandı. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

'KABUS GİBİ BİR GECE YAŞADIK'

Olayda yaralananlar tedavilerinin ardından polise verdikleri ifadelerinde restoran sahibi Nusret'ten ve çalışanlarından şikayetçi oldu.

Olayda yaralanan Viktor Hajıcek isimli turist BirGün’e yaptığı açıklamada, “Kabus gibi bir gece yaşadık” dedi ve kız arkadaşı Krisryna Tresnakova'nın kötü durumda olduğunu belirtti. Viktor Hajicek “Dün akşam böyle bir olay yaşandı. Olayın hemen ardından bir hastaneye gittik. Benim de bazı yanıklarım var ama kız arkadaşım Krisryna Tresnakova benden çok daha kötü durumda. Olay çok yeni ve şimdi daha fazla bilgi verecek durumda değilim. Kabus gibi bir gece yaşadık ve hâlâ devam ediyor” dedi.