Nuriye Gülmen tahliye edildi

KHK ile ihraç edildiği görevine dönebilmek için direnen ve tutuklanan açlık grevindeki eğitimci Nuriye Gülmen, duruşmanın ardından gece saatlerinde tahliye edildi.02-12-2017 10:09

KHK ile ihraç edildikleri görevlerine dönebilmek için direnen emekçiler Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Acun Karadağ hakkında açılan davanın 6'ncı duruşması cuma günü (dün) gerçekleştirildi. 

Duruşmada 23 Mayıs'tan bu yana tutuklu bulunan Nuriye Gülmen'in tahliyesine, Semih Özakça'nın tüm suçlamalardan beraatine, Acun Karadağ'ın tüm suçlamalardan beraatine ve adli kontrol kararının kaldırılmasına karar verildi.

Semih Özakça ile birlikte 269 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen, tahliye kararının ardından gece saatlerinde tutulduğu Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin tutuklu koğuşundan çıkarıldı. 

Semih Özakça, Nuriye Gülmen'in tahliye edilmesinin ardından birlikte çekildikleri bir fotoğrafı sosyal medya hesabından, "Ne kadar da ufalmış bedenin ama ellerin ve yüreğin hala sıcak..." ifadeleriyle birlikte paylaştı.