Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden LYS açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, nüfus müdürlüklerinin LGS'ye girecek öğrenciler için 20 Haziran Cumartesi Günü açık olacağını duyurdu.17-06-2020 21:02

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamayla LGS'ye girecek öğrenciler için 20 Haziran Cumartesi Günü nüfus müdürlüklerinin açık olacağını bildirdi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"LYS'ye girecek öğrencilerimizin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerimiz 20 Haziran Cumartesi günü 07. 00-10.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.

Öğrencilerimizin; ana, baba, veli veya vasisi ile birlikte sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belge ile il veya ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak başvuruda bulunabilecektir.

Öğrencilerimizin mağdur olamaması için başvurmadan önce T.C kimlik kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile müracaat etmeleri gerekmektedir."