Nişanlısı tarafından darp edilen kadın hayatını kaybetti

Bursa'da nişanlısı tarafından darp edilen kadın yaşamını yitirdi. Suçunu itiraf eden katil ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.10-07-2019 17:51

Bursa’da, nişanlısı Y.E.A tarafından darp edilen S.Y. isimli kadın, düğün günü yaşamını yitirdi.

Osmangazi ilçesi Hüdavendigar Mahallesi Kanal Caddesi üzerindeki bir apartmanda meydana gelen olayla ilgili edinilen bilgiye S.Y., gelinliğini birlikte almaya gideceği nişanlısı Y.E.A.’nın evine gitti. Burada çıkan bir tartışma sonucu Y.E.A. nişanlısı S.Y.’yi banyoda darp etti.

S.Y. aldığı darbelerle baygınlık geçirirken Y.E.A. nişanlısını o halde bırakarak dışarı çıkıp faturalarını ödedi. Yaklaşık 15 dakika sonra eve dönen Y.E.A. nişanlısının hala baygın yattığını görünce 112 sağlık ekiplerine bilgi verdi.

Olayın yaşandığı eve gelen sağlık ekipleri genç kadını evde bilinci kapalı vaziyette bulunca polis ekiplerine haber verdi.

Olay yerine giden polis ekipleri konuyla ilgili inceleme başlatarak Y.E.A.’yı gözaltına aldı. Apartmanın güvenlik kameralarını inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri eve Y.E.A.’dan başka kimsenin girmediğini tespit edince sorguya başladı.

İTİRAF ETTİ

İlk başta iddiaları kabul etmeyen Y.E.A. daha sonra suçunu kabul ederek genç kadını darp ettiğini ve evden çıktığını daha sonra eve geldiğinde S.Y.’nin halen yerde yattığını görünce korkarak sağlık ekiplerini aradığını ifade etti.

İfadesinin ardından adli makamlara sevk edilen Y.E.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken; yoğun bakıma kaldırılan genç kadın düğün gününde, yani bugün hayatını kaybetti.