Nijerya'da kaçırılan 15 denizci hakkında açıklama: 'Sağlık durumları iyi'

Nijerya açıklarında korsanlar tarafından rehin alınan, M/VMozart konteyner gemisin 15 denizcisi hakkında Boden Denizcilik ‘ten açıklama geldi.28-01-2021 18:07

M/VMozart adlı konteyner gemisi Nijerya açıklarında korsanlar tarafından kaçırılmış, 15 Türk denizci rehin alınmıştı. Boden Denizcilik’ten konu hakkında açıklama yapıldı.

Boden Denizcilik tarafından yapılan açıklamada;

‘’23 Ocak 2021 tarihinde Sao Tome açıklarında kaçırılan konteyner gemisi MOZART’ın mürettebat üyeleriyle iletişim kurmuştur. Bu kapsamda 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir. Boden Denizcilik ve Boden Denizcilik’in Borealis Denizcilik’teki ortakları ilk ve tek öncelikleri olan ekip arkadaşlarının en hızlı bir şekilde serbest bırakılmalarını sağlamak için tüm çabayı göstermeye devam etmekte ve alıkonan denizcilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olmayı sürdürmektedir. Boden ve Borealis Denizcilik, mürettebatının ve mürettebat ailelerinin güvenlik ve sağlığının korunması için konu ile ilgili ek bir yorumda bulunmayacaktır’’ denildi.