Nihat Hatipoğlu kendini korumaya aldı: 'Zengine düşman olmayın'

Hatipoğlu’nun, 2019 yılında ATV’de yaptığı Ramazan programı için 600 bin lira maaş aldığı ortaya çıkmıştı.26-04-2021 16:48

İleri Haber

Rektör, YÖK üyesi ve Ramazan’da yaptığı televizyon programlarından yüksek ücretler alan İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, köşe yazısında “Dinimiz ‘Veren el alan elden üstündür’ diyerek helal yolla elde edilen sermayeyi teşvik eder. İslam’da zenginlik düşmanlığına müsaade edilmediği gibi fakirin hor görülmesine de imkân tanınmaz” ifadelerini kullandı.

Ramazan ayında yaptığı programlardan yüksek ücretler alan, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü, aynı zamanda da Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, yandaş Sabah gazetesindeki köşesinde “Fakiri hor görme, zengine düşman olma” başlıklı bir köşe yazısı kaleme aldı.

Yazısında “Dinimiz ‘Veren el alan elden üstündür’ diyerek helal yolla elde edilen sermayeyi teşvik eder. İslam’da zenginlik düşmanlığına müsaade edilmediği gibi fakirin hor görülmesine de imkân tanınmaz” ifadelerini kullanan Hatipoğlu, şöyle devam etti:

“İslam dini sermayeye karşı durmak yerine sermayeyi edinme yoluna bakar. Haram yolla elde edilen sermayeyi haram sayar. Rüşvet, faiz, haram kılınmış malın satışından elde edilen para, başkasının hakkını gasptan elde edilen sermaye, hile ile elde edilmiş para, hırsızlık, çapulculuk, baskı ve benzeri yollarla elde edilen sermaye haram kazanç sayılır.”

2019’DAKİ MAAŞI 600 BİN LİRAYDI

Hatipoğlu’nun, 2019 yılında ATV’de yaptığı Ramazan programı için 600 bin lira maaş aldığı ortaya çıkmıştı.