Nihat Hatipoğlu: İçkiden rahatsız oluyorum

Hatipoğlu, gazetede bugün yine kaleme aldığı “Gençler bizim geleceğimiz” başlıklı yazısında kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdi.30-10-2020 14:19

İleri Haber

Yandaş Sabah yazarı ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, “bira içen gençler” çıkışı nedeniyle kendisini eleştirenlere, “Gençler aferin. Devam edin. Bir de ben de sizinle beraber oturayım bari mi demeliydim?” diye sordu. Hatipoğlu, “haramdan rahatsız olduğunu” söyledi.

AKP’nin yayın organı Sabah gazetesi yazarı ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, gazetedeki köşesinde yazdığı bir yazıda “Bir ilimizdeki bir sokaktan hayretler içinde geçtim. Meğer o sokak genç kız ve erkeklerin daha yoğun geldikleri bir yermiş ve dışarıda, içeride doğrusu Avrupa'nın herhangi bir merkezindeki görüntüyü aksettiriyordu. Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı. Yüzümüzde maske vardı. Beni tanıdılar ve dördü birden biralarını sakladılar” ifadelerini kullanmıştı. Hatipoğlu’nun yazısı eleştirilere neden olmuştu.

Hatipoğlu, gazetede bugün yine kaleme aldığı “Gençler bizim geleceğimiz” başlıklı yazısında kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Hatipoğlu, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“İçkinin haram olduğunu bilmeyen yok. Başkasının hayatına karışmadan, müdahale etmeden, hakaret etmeden haram olan bir şeyden rahatsız olduğumuzu söylememiz ne zamandan beri yadırganır oldu! Bunu yapmazsak yadırganmalıyız. Biz kumardan da, kul hakkını yemekten de, zulmetmekten de, hasetten de, gıybetten de, faizden de, rüşvetten de, başkasının hakkını yemekten de, haksız kazançtan da, şirkten de, namaz kılınmamasından da ve benzeri her haramdan da rahatsız oluruz.”