Nihal Yalçın’a bir destek de Oyuncular Sendikası’ndan: ‘Normalleştirmeyeceğiz’

Nihal Yalçına bir destek de Oyuncular Sendikası’ndan geldi. Yalçın’ın sözlerinin çarpıtılıp yıpratılmaya çalıştığını söyleyen sendika, “Hepsi daha önceden aşina olduğumuz, birebir yaşadığımız ve tanıklık ettiğimiz süreçler ama bunu kabul etmeyeceğiz, hiçbir zaman normalleştirmeyeceğiz” dedi.12-10-2021 15:33

İleri Haber

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödül Töreni'nde "Zuhal" filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi olan Nihal Yalçın, ödül töreni konuşmasında araya giren ve ödülü eline tutuşturan Tamer Karadağlı'ya "bana sus mu dediniz?" diyerek tepki gösterdi.

Karadağlı’nın hareketleri sosyal medyadan tepkiyle karşılanmıştı ve Yalçın da, “Lütfen Tamer’ in önüme geçmesine izin vermeyin! Bu gece benim gecem!” diyerek yaşanılan olaya yanıt vermişti. Karadağlı ise milliyetçilik vurgusu yaparak Yalçın’ı karalamaya çalıştı.

‘BUNU KABUL ETMEYECEĞİZ, HİÇBİR ZAMAN NORMALLEŞTİRMEYECEĞİZ’

Yalçın’a bir destek de Oyuncular Sendikası’ndan geldi.

Sosyal medyada paylaşım yapan sendika şunları söyledi:

“58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde üyemiz Nihal Yalçın'ın yapmış olduğu konuşma esnasında, Tamer Karadağlı'nın sahne üzerindeki tutumu gündem konusu oldu. Ülkemizin en derin sorunlarından biri olan ‘Kadın Hakları’na dikkat çeken Nihal Yalçın'ın gerek sahnede gerek sonrasında maruz kaldığı davranışlar ve sosyal medyada yer alan haddini aşan söylemler kabul edilemez.

Kadınlar yaşamın her alanında şiddetle, tacizle, baskıyla mücadele ediyor ve görüldüğü üzere hak arayışlarında dahi hala mobbing'e ve baskıya maruz kalmaya devam ediyorlar. Üyemiz Nihal Yalçın'ın yaşadığı durum tam olarak budur. Sahnede yapmış olduğu konuşma bağlamından koparılarak, konu reel politik alanlara çekiliyor ve üyemiz yıpratılmaya çalışılıyor. Hepsi daha önceden aşina olduğumuz, birebir yaşadığımız ve tanıklık ettiğimiz süreçler ama bunu kabul etmeyeceğiz, hiçbir zaman normalleştirmeyeceğiz. Üyemiz Nihal Yalçın ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ve kendisine her türlü desteği sunacağımızı kamuoyuna bildiririz.”