'Nevin Yıldırım liseyi bitirmek, üniversite sınavına katılmak istediğini söyledi'

Üç yıl boyunca uğradığı tecavüzün ardından saldırgan Nurettin’i Gider’i öldürmek zorunda kalan Nevin Yıldırım cezaevinde eğitimine ve mesleki gelişimine ağırlık verdi.26-09-2019 12:48

Üç yıl boyunca uğradığı tecavüzün ardından saldırgan Nurettin Gider’i öldürmek zorunda kalan Nevin Yıldırım geçen yıl lise diploması almak için açık öğretim lisesine kayıt yaptırdı. Sınavlara girmeye başlayan Yıldırım'ın, eğitiminin yanında cezaevindeki meslek edindirme kurslarına da katıldığı öğrenildi.

Nevin Yıldırım'a Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nce 25 Mart 2015'te, 'tasarlayarak öldürmek' gerekçesiyle ömür boyu hapis cezası verilmişti.

Nevin Yıldırım'ın babası Zekeriye Yıldız, "7 yıldır tutuklu bulunan Nevin, cezaevinde zamanını değerlendirmeye çalışıyor. Ortaokuldan sonra tahsil hayatına devam edemediği için şimdi liseyi bitirmek ardından üniversite sınavına katılmak istediğini söyledi. Biz de kendisini destekliyoruz. Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan el beceri kurslarına da katılan Nevin'in bazılarını tamamlayarak sertifika aldığını kendisinden duyduk" dedi.

Olay tarihinden bu yana 7 yıldır Isparta, Antalya ve İzmir'deki ceza infaz kurumlarında tutuklu kalan Nevin Yıldırım, şu anda Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunuyor. Yıldırım, şartlı tahliye koşullarını ihlal etmediği takdirde 17 yıl sonra tahliye edilecek.