Neslican Tay'ın sağlık durumu hakkında açıklama

Kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele azmi ile tanınan Neslican Tay'ın hastalığı yeniden nüksetmiş, geçtiğimiz gün yoğun bakıma kaldırılmıştı.17-09-2019 10:24

Tümör nedeniyle 2018’de kendisinin değimiyle "bacağı alınan" dördüncü kez kansere yakalandığını ve savaşına devam edeceğini duyuran Neslican Tay Bağcılar’daki özel bir hastanede yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı, kanserle mücadele eden üniversite öğrencisi Neslican Tay'ın, yapılan multidisipliner klinik değerlendirmeler neticesinde 15 Eylül Cumartesi saat 12.06'da yoğun bakım ünitesine alınma gerekliliği oluştuğunu, hastanın tedavisinin ilgili tüm branşların yakın takibi ile devam ettiğini bildirdi.

Yiğitbaşı yaptığı yazılı açıklamada, Neslican Tay'ın tedavisi devam etmekte olan hastalığına bağlı semptomların artması nedeniyle 6 Eylül Cuma günü hastanelerine başvurduğunu anımsatarak, hastanın son durumuna ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"Yapılan multidisipliner klinik değerlendirmelerimiz neticesinde 15 Eylül Cumartesi saat 12.06’da yoğun bakım ünitemize alınma gerekliliği oluşmuştur. Hastamızın tedavisi, ilgili tüm branşlarımızın yakın takibi ile devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Neslican Tay, sosyal medyada, bir bacağının kesilmesine neden olan kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınıyor.