'Neşeli Günler' filmine Show TV'den 'İçişleri Bakanı' sansürü!

Filmde, Şener Şen'in canlandırdığı karakterin “İçişleri Bakanı arkadaşımdır, bir telefonla çıkardım” cümlesi kesildi. Ayrıca, filmin sonlarına doğru Takim’deki anıtta yazan İlerici Gençlik Derneği (İGD) ifadesi de kapatıldı.03-02-2020 15:12

Yeşilçam’ın ünlü filmlerinden Neşeli Günler’e Show TV tarafından sansür uygulandı. Filmde, “İçişleri Bakanı arkadaşımdır, bir telefonla çıkardım” ifadeleri kesildi.

Dün akşam Show TV’nin prime time kuşağında Yeşilçam’ın ünlü filmi Neşeli Günler yayınlandı. Başrollerini Münir Özkul, Adile Naşit, Oya Aydoğan, Şener Şen ve Ayşen Gruda'nın paylaştığı 1978 yapımı film, Show TV tarafından skandal bir sansüre maruz kaldı.

FİLMDE İKİ SANSÜR

Filmde, Şener Şen'in canlandırdığı karakterin “İçişleri Bakanı arkadaşımdır, bir telefonla çıkardım” cümlesi kesildi. Ayrıca, filmin sonlarına doğru Takim’deki anıtta yazan İlerici Gençlik Derneği (İGD) ifadesi de kapatıldı.

İÇİŞLERİ BAKANI MSP'Lİ KORKUT ÖZAL'DI

Bu arada, filmin çıktığı 1978 tarihinde İçişleri Bakanlığı görevini Milli Selamet Partili (MSP) Korkut Özal yürütüyordu.