Neo-Trend işçileri, haklarını gasp ederek kaybolan patronlarını arıyor!

İşten çıkarma yasağının kalkmasıyla işten çıkarılan 104 işçi, haklarını gasp eden patronlarını arıyor.14-07-2021 22:23

İstanbul Güngören’deki Gedikli Plaza içinde bulunan Neo Trend Tekstil işçileri, ihbar ve kıdem tazminatları için, "Kayıp patronumuz Kazım Akbulut aranıyor!" başlığıyla bir açıklama yaparak eyleme başladı. 

İşçiler, yayınladıkları basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Biz, 1 Temmuz işten çıkarma yasağının kalkması ile beraber işlerinden atılan 104 Neo-Trend tekstil işçisiyiz. Salgının başında kısa çalışma ödeneği ile beraber izne çıkarıldık. 1 Temmuz’da kısa çalışma ödeneğini ve işten çıkarma yasağının kalkması ile beraber işimize geri döndüğümüzde patron Kazım Akbulut’un iş yerini boşaltıp kaçtığını gördük, işten çıkarıldığımızı SGK’den gelen bir mesaj ile öğrendik.

Salgın sürecinde “Şirket binası taşınıyor” diyerek binayı boşaltan, haklarımızı alacağımız yönünde namus sözü veren patronumuz Kazım Akbulut ve ailesi, 1 Temmuz’a hazırlık yaparak, 104 işçinin toplamda yaklaşık bir buçuk milyon TL kıdem ve ihbar tazminatlarına el koyarak kayıplara karışmıştır. Vaktiyle “Gerekirse iki villa satarım yine haklarınızı öderim” diyen, şimdi ise son sözü “Benim param yok bir emekli maaşım var, benden para istemeyin, beni arayıp rahatsız etmeyin” olan Kazım Akbulut’a sesleniyoruz. Malını, mülkünü, Kaz Dağları’nda yaptığın tatilleri biliyoruz. Seni Kaz Dağları’nda olsan da bulacağız, gerekirse o “iki villa”yı sattıracağız, haklarımızı alacağız. Hak verilmez, alınır. Gecemizi gündüzümüze katarak kazandıklarımızı, emeğimizin karşılığını patronlardan geri almak için direnişe geçtiğimizi ilan ediyoruz. Evimizin aşını, çocuğumuzun rızkını hırsızlara bırakmayacağız. Biz işçiyiz, bütün yaşamı emeği ile var edenleriz. Var ettiklerimizin kırıntılarını dahi bize çok görenlere karşı işçi ve emekçiler başta olmak üzere bütün kamuoyunu sesimize ses olmaya çağırıyoruz.